sâmbătă, 4 decembrie 2021

19:30 | Bundesliga | Dortmund - Bayern Munich

14:30   | Bundesliga 2 Hansa Rostock - Ingolstadt

21:30   | Liga 1 Farul Constanta - Rapid

Dragoș Nedelcu, primele minute după 49 de zile! A jucat în 2.Bundesliga într-o victorie mare a Fortunei Dusseldorf

Mijlocașul nu mai evoluase de 49 de zile, fiind lăsat pe bancă sau în afara lotului în ultimele șase meciuri. Antrenorul Christian Preuser a decis să îl trimită pe Nedelcu în teren în minutul 68, în locul lui Bodzek.

Era 2-0 pentru Fortuna, în duelul cu Darmstadt, când Nedelcu a intrat pe teren. Până la final, scorul a devenit 3-1. Ultimul meci în care Nedelcu a evoluat a fost remiza cu Hamburg, scor 1-1, în deplasare.

De la venirea la Fortuna, Dragoș Nedelcu a strâns nouă meciuri, în care a reușit o pasă de gol. El este împrumutat de FCSB în liga a doua din Germania până la finalul sezonului, urmând să fie cumpărat în schimbul a două milioane de euro, dacă Fortuna va dori.

Florin Tănase este ultima țintă a lui Terim. Atacantul școlit la Academia Hagi este cel mai important jucător de la FCSB din ultimii ani și ar putea pleca de la vicecampioana României fără să caștige vreun titlu.

”Florin Tănase va fi noul star al lui Galatasaray. Galatasaray a început negocierile cu FCSB pentru starul Floirn Tănase. Gruparea CimBomBom e disperată să-l transfere pe fotbalist în iarnă”.

Mihai Stoica a dezvăluit care este prețul lui Tănase. Managerul general de la FCSB a anunțat că acesta va pleca în schimbul a trei milioane de euro, adică cât reprezintă clauza de reziliere.